2017.gada 28.-29.jūlijā Gulbenē Novadnieku dienas 2017 “Gulbenes novads. Saknes. Piederība”.

Ceļā uz Latvijas simtgadi: tiksimies Novadnieku dienās 2017

 

Novadnieku dienas 2017 “GULBENES NOVADS.SAKNES.PIEDERĪBA” Gulbenē norisināsies 2017.gada 28. – 29. jūlijā.

 

Tās pulcēs tuvus un tālus novadniekus – gan tos, kuri pašlaik dzīvo ārzemēs, gan tos, kas mājvietu raduši kādā citā Latvijas pilsētā.

Lai stiprinātu pārliecību, ka Gulbenes novads ir izauklējis veiksmīgus cilvēkus, kuri ar savu mērķtiecību un sīkstumu ir spējuši sevi pierādīt tuvu un tālu, Novadnieku dienas ievadīs konference “Gulbenes novads – punkts pasaules kartē vai lidlauks?” Tajā ar savu pieredzi un dzīvesstāstu dalīsies tādi zināmi novadnieki kā Juris Zeibārts, Linda Riņķe, Aija Tūna un citi. Konferenci varēs vērot arī internetā. Pēc konferences notiks svinīga novadniekiem veltīta vides objekta atklāšana centrālajā pilsētas skvērā.

Mazāku vai ilgāku laika posmu esot projām no dzimtā novada, iespējams, ka vēlēsieties uzzināt, kā mums klājas, strādājot dažādās nozarēs. Tieši 28.jūlija pēcpusdiena jums piedāvās šādu iespēju, sanākot kopā nozaru tikšanās grupās un uzzinot, kas ir Gulbenes novada spēks – ko esam paveikuši un ko vēlamies sasniegt 10 populārākajās nozarēs. Tikšanās risināsies dažādās pilsētas vietās. Runāsim par visu – sākot no aizsardzības līdz uzņēmējdarbībai, kultūrai, izglītībai, sportam un lauksaimniecībai. Iespējams, tieši jūsu stāsts un ieteikumi palīdzēs mums virzīties straujāk uz priekšu. Aicinām reģistrēties Novadnieku dienām un dalībai nozaru grupās šeit.

Kad nopietni būsim pastrādājuši, laiks atpūtai! 28.jūlijā no pulksten 19.00 piedāvāsim plašu kultūras un sporta programmu visām gaumēm un interesēm. Kopā ar novadnieku Jāni Rijnieku seniori ziedās un dejos pasākumā “Zelta Gadi”, tā iemēģinot jauno vasaras skatuvi Jaunatnes parkā. Savukārt sporta draugi aicināti dalībai tautas sporta norisēs un nakts orientēšanās sacīkstēm pilsētā. Baudīsim ielu koncertus un nakts kino, dosimies uz Vecgulbenes muižas parku, kur klausīsimies novadnieku klasiskās un džeza mūzikas koncertu ar N.Indzera, S.Krilovas, V.Kundrāta, V.Zilvera, R.Plešanova, pūtēju orķestra, jaukto koru un citu mūziķu darbību. Savukārt popmūzikas cienītāji aicināti uz Jaunatnes parku un vakaru pavadīt mūziķu: grupas “Rolise”, Gregs&Kaspars, Inga&Normunds, Vilx, Tranzīts sabiedrībā.

Aktivitātes turpināsies nākamajā dienā. 29.jūlija rītā atkal tiksimies Vecgulbenes muižas parkā. Gulbenes novada kartes kontūrā izkārtojušies, jūs visus sagaidīs 13 pagasti un pilsēta. Katrs būs parūpējies par savas vietas unikālo ražojumu un pakalpojumu piedāvājumu. Visam līdzās amatiermākslas kolektīvu izpildījumā izskanēs piederības koncerts “Ar gulbja spārniem” ar dziesmām, kas rakstītas un veltītas konkrētai vietai – Gaujai, Tirzai, Gulbenei, Stāmerienai, Lejasciemam.

Paralēli šai aktivitātei risināsies pludmales volejbola sacensības, V.Kazāka piemiņas kausa izcīņa soļošanā un pagastu sporta spēles.

Sestdiena būs arī atvērto durvju dienas pagastu un pilsētas iestādēs un uzņēmumos. Vai atceries savu pirmo skolu? Kas mainījies tavā dzimtajā pagastā? Kā šodien dzīvo šejienieši? Uz šiem un citiem jautājumiem ikviens atbildes varēs saņemt 29.jūlija pēcpusdienā, dodoties uz izvēlēto pusi (transports tiks nodrošināts).

Novadnieku dienas noslēgumā – pagastu/pilsētas gājiens-brauciens “Bānīši ripo” un vērienīgs novadnieku deju lieluzvedums “Nāc laika loku kopā izdzīvot!” un nakts balle kopā ar grupu “Dakota”, DJ [Ex] da Bass un “3live Project”.

Vairāk informācijas www.gulbene.lv.

 

Jana Igaviņa, Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Comments are closed.